2015 Spring Break LFB JR Tournament

11U Non Ranked BS

Tournament Online - Badminton Tournament Planner

  Club Round 1 Round 2 Quarterfinals Semifinals Final Winner
               
1 STAR 1 Jonathan Ng          
      Jonathan Ng        
2   Bye 1          
        Jonathan Ng      
3 GBA Nathan Thai   21-8 21-7      
      Nathan Thai        
4   Bye 9          
          Jonathan Ng    
5 STAR 2 Lawrence Zhou     21-1 21-4    
      Lawrence Zhou        
6   Bye 5          
        Hobson Lau      
7 HANA Hobson Lau   21-13 21-6      
      Hobson Lau        
8   Bye 13          
            Adam Cheung  
9 ETR Bhuman Jana       12-21 21-18 21-17  
      Bhuman Jana        
10   Bye 3          
        Eric Zhu      
11 STAR 1 Eric Zhu   21-16 21-7      
      Eric Zhu        
12   Bye 11          
          Adam Cheung    
13 GBA Adam Cheung     21-7 21-8    
      Adam Cheung        
14   Bye 7          
        Adam Cheung      
15 STAR 1 Allan Sun   21-16 21-16      
      Allan Sun        
16   Bye 15          
              Benjamin Jin
17 ABC Benjamin Jin         21-18 21-15
      Benjamin Jin        
18 GBA Edmund Cheung 21-19 14-21 21-14        
        Benjamin Jin      
19   Bye 8   21-12 21-10      
      Peter Chen        
20 STAR 1 Peter Chen          
          Benjamin Jin    
21   Bye 12     21-9 21-12    
      Andy Liu        
22 STAR 2 Andy Liu          
        Marcus Shih      
23   Bye 4   21-8 21-11      
      Marcus Shih        
24 GBA Marcus Shih          
            Benjamin Jin  
25   Bye 14       21-9 21-11  
      Nicholas Yu        
26 GBA Nicholas Yu          
        Luke Chang      
27   Bye 6   21-8 21-5      
      Luke Chang        
28 STAR 1 Luke Chang          
          Luke Chang    
29   Bye 10     21-14 22-20    
      Felix Zhou        
30 STAR 2 Felix Zhou          
        Lucas Yoo      
31   Bye 2   21-11 21-12      
      Lucas Yoo        
32 HANA Lucas Yoo          
               
          Position 3-4 Jonathan Ng  
              Jonathan Ng
            Luke Chang 21-6 24-22
               
               

  Round 1 Round 2 Quarterfinals Semifinals Final Winner
             
1 Bye          
  Loser 1-2          
    Bye        
             
2 Bye   Nathan Thai      
  Loser 3-4          
    Nathan Thai        
    Loser 1-4        
3 Bye     Nathan Thai    
  Loser 5-6     21-15    
    Bye        
             
4 Bye   Lawrence Zhou      
  Loser 7-8          
    Lawrence Zhou        
    Loser 5-8        
5 Bye       Allan Sun  
  Loser 9-10       21-15  
    Bye        
             
6 Bye   Bhuman Jana      
  Loser 11-12          
    Bhuman Jana        
    Loser 9-12        
7 Bye     Allan Sun    
  Loser 13-14     21-16    
    Bye        
             
8 Bye   Allan Sun      
  Loser 15-16          
    Allan Sun        
    Loser 13-16        
9 Edmund Cheung         Edmund Cheung
  Loser 17-18         21-8
    Edmund Cheung        
             
10 Bye   Edmund Cheung      
  Loser 19-20   21-8      
    Peter Chen        
    If Loser 17-20        
11 Bye     Edmund Cheung    
  Loser 21-22     21-13    
    Bye        
             
12 Bye   Andy Liu      
  Loser 23-24          
    Andy Liu        
    Loser 21-24        
13 Bye       Edmund Cheung  
  Loser 25-26       21-7  
    Bye        
             
14 Bye   Nicholas Yu      
  Loser 27-28          
    Nicholas Yu        
    Loser 25-28        
15 Bye     Felix Zhou    
  Loser 29-30     21-18    
    Bye        
             
16 Bye   Felix Zhou      
  Loser 31-32          
    Felix Zhou        
    Loser 29-32