Match Overview Sat 4/26/2014

Event Time Round Team 1 Team 2 Score Court
BS NR 11U 14:00 QF Jeremy Hsiao Growly Gunawan 21-18 21-10 1
BS NR 11U 14:00 QF Bhuman Jana Justin Lu 10-21 11-21 2
BS NR 11U 14:00 QF Colby Zhang Harry Zhang 21-11 13-21 19-21 3
BS NR 11U 14:00 QF Benedict Tirtohadi Cody Nakatsukasa 11-21 21-14 21-19 4
GS NR 13U 14:00 QF Lilianna Zhang Jessalyn Yam 21-11 21-17 5
GS NR 13U 14:00 QF Brenna Phelan Crystal Yang 8-21 3-21 6
BS NR 13U 14:00 RR1 Charles Liu Lawrence Gao 21-4 21-4 7
BS NR 13U 14:00 RR1 Matthew Mikhailov Thomas Liew 18-21 21-18 17-21 8
BS R 13U 14:00 R16 Elvin Tsang Owen Che 17-21 21-15 19-21 9
XD R 13U 14:00 RR1 Jedd Perea+Kodi Lee Musashi Cohn+Marin Tchen 21-14 21-19 10
BD R 15U & 17U 14:30 QF Justin Coca+Boaz Lin Frank Sun+Ian Tsao 21-19 21-16 1
GS R 15U 14:30 QF Sandra Leo Sydney Lee 7-21 8-21 2
GS R 15U 14:30 QF Ariel Lee Lea Nakatsukasa 21-14 21-14 3
GS R 11U 14:30 QF Kailin Liu Ashley Yang 10-21 17-21 4
GS R 15U 14:30 QF Mia Tsao Tiffany Shen 21-12 21-12 6
BD R 15U & 17U 14:30 QF Mitch Tsao+Ming Hao Yu Hendrik Zhang+Brandon Zhou 21-17 21-19 7
GS R 11U 14:30 QF Andrea Lou Katia Mikhailova 21-5 21-5 7
XD NR 11U 14:30 RR1 Cody Nakatsukasa+Shannon Leo Colby Zhang+Lindsey Chen 21-4 21-5 8
XD NR 11U 14:30 RR1 Benedict Tirtohadi+Carina Huang Harry Zhang+Anisa Bhechsonggram 14-21 17-21 9
BD R 11U 14:30 RR1 Benjamin Jin+Hao Wei Wang Growly Gunawan+Grufency Gunawan 20-22 21-18 18-21 10
GS R 15U 14:30 QF Jubilee Pham Aileen Sun 3-21 4-21  
GS R 13U 15:00 RR1 Graceline Gunawan Isabella Sun 21-19 21-12 1
XD NR 11U 15:00 RR2 Colby Zhang+Lindsey Chen Harry Zhang+Anisa Bhechsonggram 13-21 14-21 2
BS R 15U 15:00 QF Boaz Lin Brandon Zhou 13-21 9-21 2
BS R 11U 15:00 QF Hao Wei Wang Codey Ma 10-21 9-21 3
BS NR 13U 15:00 RR3 Charles Liu Thomas Liew 21-14 21-17 3
BS R 11U 15:00 QF Grufency Gunawan Jedd Perea 11-21 5-21 4
GS R 15U 15:00 C-QF Lea Nakatsukasa Jubilee Pham 21-6 21-14 4
BS NR 11U 15:00 C-QF Growly Gunawan Bhuman Jana 21-19 14-21 21-9 5
GS R 13U 15:00 RR1 Ashley Yu Marin Tchen 21-14 20-22 10-21 5
BS R 15U 15:00 QF Hendrik Zhang Frank Sun 21-14 21-7 6
GS R 15U 15:00 C-QF Tiffany Shen Sandra Leo 21-7 21-19 7
XD NR 11U 15:00 RR2 Benedict Tirtohadi+Carina Huang Cody Nakatsukasa+Shannon Leo 6-21 9-21 9
BD R 15U & 17U 15:30 SF Ian Lam+Elvin Tsang Mitch Tsao+Ming Hao Yu 19-21 11-21 1
BD R 13U 15:30 QF Trevor Hwee+Connor Lam Lawrence Gao+Zicong Wang 21-10 21-6 1
BD R 13U 15:30 QF Codey Ma+Matthew Mikhailov Thomas Liew+Charles Liu 21-11 11-21 13-21 2
GD R 13U 15:30 QF Kailin Liu+Andrea Lou Lindsey Chen+Katia Mikhailova 21-13 21-10 3
BD R 11U 15:30 RR2 Jeremy Hsiao+Justin Lu Benjamin Jin+Hao Wei Wang 21-15 18-21 14-21 4
BD R 13U 15:30 QF Jerry Guo+Chen Wei Wang Owen Che+Joshua Lee 8-21 22-24 6
BS NR 11U 15:30 C-QF Colby Zhang Cody Nakatsukasa 11-21 8-21 7
GD R 13U 15:30 QF Brenna Phelan+Lilianna Zhang Kodi Lee+Ashley Yu 14-21 14-21 7
BD R 13U 15:30 QF Bhuman Jana+Sebastian Ongko Hanson Gao+Daniel Huang 2-21 6-21 8
XD R 13U 15:30 RR3 Ethan Chang+Isabella Sun Musashi Cohn+Marin Tchen 21-9 15-21 15-21 8
GS R 15U 15:30 SF Mia Tsao Sydney Lee 21-17 23-21 9
GS R 15U 15:30 SF Ariel Lee Aileen Sun 21-16 13-21 21-10 10
BD R 15U & 17U 16:00 SF Justin Coca+Boaz Lin Daniel Huang+Joshua Lee 21-9 19-21 21-12 1
BS R 13U 16:00 QF Chen Wei Wang Connor Lam 9-21 1-21 1
GS R 11U 16:00 SF Ashley Yang Anisa Bhechsonggram 21-17 21-8 2
GS R 11U 16:00 SF Carina Huang Andrea Lou 9-21 5-21 3
BS R 11U 16:00 SF Jedd Perea Benjamin Jin 21-9 21-8 4
GS NR 13U 16:00 SF Crystal Yang Michelle Shen 21-6 21-6 5
GS NR 13U 16:00 SF Shannon Leo Lilianna Zhang 21-10 21-12 7
BS R 13U 16:00 QF Owen Che Musashi Cohn 21-14 21-17 8
BS R 13U 16:00 QF Hanson Gao Ethan Chang 13-21 17-21 9
BS R 11U 16:00 SF Trevor Hwee Codey Ma 17-21 21-19 21-8 10
BS R 13U 16:00 QF Zicong Wang Jerry Guo 21-11 21-17 10
XD R 15U & 17U 16:30 QF Sebastian Ongko+Sandra Leo Samuel Wang+Aileen Sun 6-21 2-21 1
BS R 13U 16:30 C-QF Elvin Tsang Musashi Cohn 21-19 21-14 2
GS R 11U 16:30 C-SF Katia Mikhailova Carina Huang 9-21 15-21 3
XD R 15U & 17U 16:30 QF Lea Nakatsukasa+Tiffany Shen Ian Lam+Jubilee Pham 21-15 21-23 17-21 4
GS NR 13U 16:30 C-SF Brenna Phelan Michelle Shen 21-18 21-18 5
BS R 11U 16:30 C-SF Grufency Gunawan Benjamin Jin 21-13 15-21 17-21 7
GS R 13U 16:30 RR2 Isabella Sun Marin Tchen 16-21 10-21 7
GS R 13U 16:30 RR2 Ashley Yu Graceline Gunawan 21-12 21-16 8
BS NR 13U 16:30 RR3 Matthew Mikhailov Lawrence Gao 21-3 21-9 9
GS R 11U 16:30 C-SF Kailin Liu Anisa Bhechsonggram 21-14 21-10 9
GD R 13U 17:00 SF Kailin Liu+Andrea Lou Michelle Shen+Jessalyn Yam 21-7 21-10 1
BS R 17U 17:00 RR1 Ming Hao Yu Grimaldy Gunawan 21-11 21-9 1
BD R 13U 17:00 SF Hanson Gao+Daniel Huang Trevor Hwee+Connor Lam 21-14 16-21 19-21 2
XD R 13U 17:00 RR2 Ethan Chang+Isabella Sun Jedd Perea+Kodi Lee 15-21 21-19 8-21 3
BS R 15U 17:00 SF Samuel Wang Brandon Zhou 21-11 17-21 16-21 3
BD R 11U 17:00 RR3 Jeremy Hsiao+Justin Lu Growly Gunawan+Grufency Gunawan 21-13 21-15 4
BD R 13U 17:00 C-QF Jerry Guo+Chen Wei Wang Codey Ma+Matthew Mikhailov 12-21 10-21 7
BD R 13U 17:00 SF Owen Che+Joshua Lee Thomas Liew+Charles Liu 21-16 21-16 8
BS R 17U 17:00 RR1 Ji Lu Mitch Tsao 21-11 16-21 21-17 8
BS R 15U 17:00 SF Hendrik Zhang Kevin Nea 21-9 21-4 8
BD R 13U 17:00 C-QF Bhuman Jana+Sebastian Ongko Lawrence Gao+Zicong Wang 10-21 21-19 11-21 9
BS NR 13U 17:30 RR2 Matthew Mikhailov Charles Liu 12-21 20-22 1
BS R 13U 17:30 C-SF Elvin Tsang Jerry Guo 21-8 21-18 2
BS NR 11U 17:30 SF Jeremy Hsiao Justin Lu 21-13 21-15 3
BS R 11U 17:30 Final Trevor Hwee Jedd Perea 21-9 21-19 4
BS NR 13U 17:30 RR2 Lawrence Gao Thomas Liew 6-21 10-21 7
BS R 13U 17:30 SF Owen Che Zicong Wang 18-21 21-14 21-18 7
GD R 13U 17:30 SF Ashley Yang+Crystal Yang Kodi Lee+Ashley Yu 13-21 21-18 15-21 8
BS R 13U 17:30 C-SF Chen Wei Wang Hanson Gao 7-21 9-21 9
BS NR 11U 17:30 SF Harry Zhang Benedict Tirtohadi 11-21 18-21 11
BS R 13U 17:30 SF Connor Lam Ethan Chang 21-18 21-23 18-21 11
BS R 11U 17:30 C-Final Hao Wei Wang Benjamin Jin 21-17 17-21 20-22 12
GD R 13U 17:30 C-SF Lindsey Chen+Katia Mikhailova Michelle Shen+Jessalyn Yam w.o.  
XD NR 11U 18:00 RR3 Cody Nakatsukasa+Shannon Leo Harry Zhang+Anisa Bhechsonggram 21-8 21-6 1
BS R 15U 18:00 C-SF Boaz Lin Samuel Wang 18-21 21-13 19-21 1
BD R 13U 18:00 C-Final Lawrence Gao+Zicong Wang Codey Ma+Matthew Mikhailov 7-21 14-21 2
BS R 15U 18:00 C-SF Frank Sun Kevin Nea 21-9 21-7 2
GS R 15U 18:00 C-Final Lea Nakatsukasa Tiffany Shen 11-21 11-21 3
BS R 17U 18:00 RR2 Ming Hao Yu Ji Lu 21-11 21-15 4
BS R 17U 18:00 RR2 Mitch Tsao Grimaldy Gunawan 21-15 10-21 19-21 8
BD R 13U 18:00 Final Trevor Hwee+Connor Lam Owen Che+Joshua Lee 9-21 21-17 21-14 9
GD R 13U 18:00 C-SF Brenna Phelan+Lilianna Zhang Ashley Yang+Crystal Yang 18-21 7-21 9
GS R 15U 18:00 Final Ariel Lee Mia Tsao 21-12 21-12 9
XD NR 11U 18:00 RR3 Benedict Tirtohadi+Carina Huang Colby Zhang+Lindsey Chen w.o. Won  
BS NR 11U 18:30 Final Jeremy Hsiao Benedict Tirtohadi 21-12 21-9 2
BD R 15U & 17U 18:30 C-SF Hendrik Zhang+Brandon Zhou Ian Lam+Elvin Tsang 21-15 21-6 3
BD R 15U & 17U 18:30 C-SF Frank Sun+Ian Tsao Daniel Huang+Joshua Lee 22-20 21-15 4
GS R 13U 18:30 RR3 Graceline Gunawan Marin Tchen 16-21 16-21 7
GS NR 13U 18:30 C-Final Jessalyn Yam Brenna Phelan 21-17 21-18 8
BS NR 11U 18:30 C-Final Growly Gunawan Cody Nakatsukasa 16-21 18-21 9
GS R 13U 18:30 RR3 Ashley Yu Isabella Sun 21-11 21-17 11
GS R 11U 18:30 Final Andrea Lou Ashley Yang 21-16 21-15 11
GS NR 13U 18:30 Final Shannon Leo Crystal Yang 20-22 18-21 12
GS R 11U 18:30 C-Final Carina Huang Kailin Liu 11-21 7-21 12
BS R 15U 19:00 Final Brandon Zhou Hendrik Zhang 22-20 13-21 14-21 1
GD R 13U 19:00 Final Kodi Lee+Ashley Yu Kailin Liu+Andrea Lou 21-5 21-9 2
BS R 17U 19:00 RR3 Ji Lu Grimaldy Gunawan 13-21 19-21 2
BS R 15U 19:00 C-Final Samuel Wang Frank Sun 18-21 21-18 22-24 2
GD R 13U 19:00 C-Final Ashley Yang+Crystal Yang Michelle Shen+Jessalyn Yam 21-13 21-17 3
BS R 17U 19:00 RR3 Ming Hao Yu Mitch Tsao 21-16 21-9 3
BS R 13U 19:00 Final Ethan Chang Owen Che 21-19 21-13 7
BS R 13U 19:00 C-Final Hanson Gao Elvin Tsang 16-21 8
BS R 13U 19:00 3/4 Connor Lam Zicong Wang 21-17 21-16 9
BD R 15U & 17U 19:30 Final Mitch Tsao+Ming Hao Yu Justin Coca+Boaz Lin 12-21 21-14 21-6 1
BD R 15U & 17U 19:30 C-Final Hendrik Zhang+Brandon Zhou Frank Sun+Ian Tsao 21-6 8
XD R 15U & 17U 20:00 SF Grimaldy Gunawan+Graceline Gunawan Ian Lam+Jubilee Pham 21-17 17-21 18-21 4
XD R 15U & 17U 20:00 SF Samuel Wang+Aileen Sun Justin Coca+Sydney Lee 12-21 13-21 4
XD R 15U & 17U 20:30 C-SF Lea Nakatsukasa+Tiffany Shen Grimaldy Gunawan+Graceline Gunawan w.o.  
XD R 15U & 17U 21:00 Final Ian Lam+Jubilee Pham Justin Coca+Sydney Lee 10-21 6-21 1
XD R 15U & 17U 21:00 C-Final Grimaldy Gunawan+Graceline Gunawan Sebastian Ongko+Sandra Leo w.o.